Covidem se v KLDR nakazila již téměř desetina populace, obětí však hlásí jen 65

Severní Korea oznámila, že dosahuje dobrých výsledků v boji proti první potvrzené epidemii nemoci covid-19 v zemi. Počet lidí s příznaky horečky navzdory tomuto prohlášení překročil dva miliony, informovala agentura Reuters s odvoláním na severokorejská státní média.

Lékařka kontroluje teplotu obyvatelky, aby omezila šíření infekce koronavirem, v Pchjongjangu v Severní Koreji 17. května 2022.
Podle státní agentury KCNA přibylo za poslední den 263 370 dalších lidí s příznaky horečky, čímž celkový počet těchto případů dosáhl 2,24 milionu. 65 lidí na symptomy zemřelo, z toho dva v posledních 24 hodinách. KCNA neuvedla, kolik lidí bylo pozitivně testováno na koronavirus.

I přes šíření nákazy Pchjongjang uvedl, že pokračují zemědělské práce, továrny fungují. „I v situaci maximální prevence mimořádné epidemie je v klíčových průmyslových odvětvích zachována normální výroba a rozsáhlé stavební projekty probíhají bez přerušení,“ uvedla KCNA s tím, že navzdory „protiepidemické válce jsou stabilně hlášeny dobré výsledky“.

Státní pohřeb pro maršála, který vychovával Kima

Navzdory šířící se nákaze covidu Severní Korea připravuje státní pohřeb maršála severokorejské lidové armády a hlavního poradce ministerstva obrany Hjon Čchol-hea, který zemřel ve čtvrtek ve věku 87 let. Informovala agentura Jonhap, která se odvolala na KCNA.

Doctor in protective work wear taking nose swab test from young woman. Close-up of woman having PCR testing at home. Woman being screened for coronavirus in a laboratory

Hjon Čchol-he byl blízkým spolupracovníkem zesnulého vůdce KLDR Kim Čong-ila a byl známý tím, že pomáhal při výchově současného vůdce Kim Čong-una.

Hjon byl také klíčovou postavou vládnoucí dělnické strany, kde působil jako člen politického byra a ústředního výboru i jako člen Ústředního vojenského výboru. Byl znám jako jeden z nejvlivnějších vojenských vůdců během vedení bývalého vůdce Kim Čong-ila.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora