Chcete spojit obývacím pokojem s kuchyní? Poradíme vám jak na to

Byt snů. Každý, kdo vlastní nemovitost, si ji rád předělává podle vlastních představ. Častokrát jsou ale vysněné ideály odlišné od reality. Někdo chce větší kuchyni, jiný zbourat nějakou tu příčku, další chce mít prostornější některou místnost. Všichni mají jedno společné – mít ten svůj domov ideální.

V pořadu Nové bydlení Design dostali odborníci za úkol obývací pokoj s jídelnou. Platí ale staré známé, jednoduše se řekne, těžší se udělá. Při této předělávce musí bytový designér Michal Skraka vybourat jednu příčku. „Co se týká stavebních úprav, tak vybourání té stěny je největší oříšek. Bude se dělat ale i elektrika a malovat,“ prozrazuje.

Otázkou zní, jak vybourat příčku v bytě, který je součástí domu. Nejprve je třeba oslovit statika, který určí, zda stěna je či není nosná. „V tomto případě nosná nebyla, takže stěna jít pryč může. Dal nám k tomu i posudek,“ říká.

Dalším nelehkým úkolem je zazvonit každému jednomu sousedovi, aby dal souhlas k odstranění příčky. Když máte v rukou papír s podpisy, musíte zajít na příslušný stavební úřad. „A ten má třicet dní na to, aby se vyjádřil,“ dodává odborník. Až se všemi souhlasy a povoleními v rukou se můžete s čistým svědomím pustit do bourání příčky.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora