Připomíná UFO a otáčí se za sluncem. Toto bydlení vás rozhodně překvapí!

Nejen zvláštní tvar, ale také neobvyklé vlastnosti dělají z tohoto domečku vskutku netradiční bydlení. Jeho výjimečnost spočívá zejména ve schopnosti otáčet se za slunečními paprsky, respektive se v případě potřeby před slunečními paprsky skrýt. To vše díky rotaci, kterou lze spustit prostřednictvím dálkového ovladače. Díky promyšlenému softwaru lze nastavit také rychlost a sklon rotace. Dům lze otáčet v rozsahu 320 stupňů.

Výhodou takového bydlení je vedle dostatku přirozeného světla během celého dne i možnost dopřát si v jednotlivých místnostech vždy jiný výhled. Dům však svým majitelům nabízí také řadu jiných benefitů. Je odolný vůči hurikánům a zemětřesení, díky použití korku je chráněn před chladem a vnějším hlukem, využívá pasivní solární energii, nechybí v něm krb, má střechu z červeného cedrového dřeva, které je velmi odolné proti hnilobě, nabízí interiér plný dřeva a krásný otevřený centrální prostor (přirozený výsledek kruhového tvaru).

Domek se nachází v Bretani. Jeho autorem je Patrick Marsilli, který se při stavbě inspiroval především sakrální architekturou katedrál a pyramidami. Stavba plně respektuje životní prostředí a splňuje kritéria udržitelnosti.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora