K původní staré dřevěnici přistavili krásnou novou dřevěnici. Vypadá fantasticky!

Světlo, prostor a teplo domova. Těmito slovy by se dala popsat přístavba rodinného domu k původní staré dřevěnici ze začátku 20. století.

Stavba se nachází v krásném prostředí v Necpalech v okrese Martin. Architekti z ateliéru Compass si dali záležet na tom, aby každému návštěvníkovi pohladila duši. Dřevo, velká kamna, kov a moderní prvky vytvářejí dokonalou symbiózu tradičního s moderním. Dům je 1,5 podlažní se sedlovou střechou, která přímo navazuje na již existující stavbu. Rozloha domu je 98,6 m2, terasa má 33,4 m2.

Přístavba nového domu není od starší části zcela oddělena. V přízemí je vytvořen přechod, což vytváří kontinuitu nového a starého. Dům je 3,5 pokojový, dole se nachází sklad, vstupní hala, koupelna, jídelna s kuchyní a obývací pokoj. Obývacímu prostoru spojenému s kuchyní dominuje krásná kamna, která nabízí prostor k sezení a tvoří srdce domu.

Na patře jsou 3 ložnice a koupelna. Celý prostor je propojen galerií, kterou prosvětlují střešní okna. Terasa, na kterou se z obývacího pokoje vstupuje přes velké dveře, propojuje krásu vnitra a krásu vnějšího prostředí.

Konstrukce je tvořena z masivního smrkového dřeva, příčky jsou zděné z cihel. Fasádu tvoří samotná roubená konstrukce bez povrchové úpravy, jen s nátěrem proti škůdcům.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora