Husarský kousek ve venkovském domě: Máma ho dala zařídit bez synova vědomí

Rekonstrukce, předělávka, zvelebování. Každý z nás po čase přijde na to, že chce něco v tom svém „hnízdečku“ změnit, vylepšit, předělat, zkrášlit. Změna totiž nikdy nezaškodí a hlavně člověku dává pocit, že nežije v každodenním stereotypu. Co ale dělat v případě, že i byste si to své království zařídit podle sebe chtěli, ale někdo vám do toho říká?

V pořadu Nové bydlení Design stojí architekt Michal Skrak před nesnadnou výzvou. Má zařídit dům, který si mladý muž koupil jako chalupu, ale dodnes se mu ji nepodařilo zařídit, protože vkus jeho mámy je odlišný a společnou řeč najít neumí. Máma by si představovala zařízení v provensálském stylu, ale synovi to „velmi nevoní“.

Architekt Michal Skrak přiznal, že zařídit chalupu bude těžký oříšek. „Jednak jsem chalupu ještě nenavrhoval a jednak trefit se do stylu mladého kluka kontra maminka, která má úplně jiné představy, to bude zábava,“ řekl na adresu letošní výzvy. Aby to měl ale snazší, dostal tři indicie, kterými se má řídit. První je láhev vína. Má symbolizovat pohodu. Druhou je sekera, protože slouží k kácení dřeva, které se používá například do kamna či krbu. A třetí indicií je zástěra, která má vyjadřovat symbol rodiny.

Nejnovější články

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora