Solární taška je tady! Elon Musk přetavil další svou vizi do skutečnosti.

Taška, která vám vyrábí elektřinu, je krásnější než obyčejná a nabízí vám k ní doživotní záruku.

Vizionář a spoluzakladatel společnosti Tesla Energy Elon Musk přivedl další svůj slib k realitě. Tesla představila solární tašky ještě v roce 2016 jako alternativu ke klasickým krytinám. Tašky od Tesly vypadají stejně jako běžné tašky, ale mají jedinečnou přednost. Ve svých útrobách schovávají solární panely, které dokáží zásobovat energií celou domácnost.

Výhody solární střechy spočívají v tom, že jsou finančně výhodnější, šetrné k prostředí a vypadají mnohem lépe. Solární tašky bude Tesla vyrábět zatím ve 4 variantách: Texturovaná skleněná taška, břidlicová skleněná taška, toskánská skleněná taška a hladká skleněná taška.

Všechny tašky jsou z vrchu průhledné, a tedy zabezpečují přechod slunce k solárním panelům, které se nacházejí v jejich útrobách, ale z úhlu, který je vidět například z ulice, je taška neprůhledná a imituje běžné střešní krytiny.

Musk se domnívá, že cena jedné střechy a její instalace bude nižší než cena klasické střechy. Navíc standardní střechy nenabízejí finanční návratnost. Střecha od Tesly je konstruována k tomu, aby zásobila elektrickou energií celou domácnost a přebytečnou energii uskladnila v tzv. „Powerwall 2.0“baterii.

Taška od Tesly je vyrobena z křemenného skla a měla by vydržet 2 až 3 násobně déle než běžné střechy. Musk tvrdí, že by měla vydržet déle než samotný dům. Tomuto tvrzení věří v Tesle natolik, že na tuto tašku nabízejí doživotní záruku. Zamlouvá se vám takové řešení?

Nejnovější články

- Komerční sdělení -pr článek

Další články autora